Klausos aparatai atlieka labai svarbų vaidmenį klausos negalią turinčių asmenų gyvenime, suteikdami jiems galimybę atkurti ryšį su garsų pasauliu. Tobulėjant technologijoms, klausos aparatai tapo vis sudėtingesni, juose galima rasti įvairių savybių ir funkcijų. Tačiau klausymosi patirtį galima dar labiau sustiprinti ir pritaikyti naudojant klausos aparatų priedus. Šiame straipsnyje apžvelgsime įvairius klausos aparatų priedus, pavyzdžiui, nuotolinio valdymo pultus, pagalbinius klausos prietaisus ir išmaniojo telefono programėles, kurie gali gerokai pagerinti klausos aparatų naudotojų garso suvokimą.
Klausos aparatų nuotolinio valdymo pulteliai
Vienas iš esminių klausos aparatų naudotojų priedų yra nuotolinio valdymo pultas. Šie nedideli, patogūs prietaisai leidžia naudotojams lengvai ir patogiai reguliuoti klausos aparato nustatymus. Praėjo laikai, kai žmonės turėjo rankiniu būdu reguliuoti mažus klausos aparatų ciferblatus. Naudodami nuotolinio valdymo pultus jie gali keisti garsumą, perjungti programas ir net belaidžiu būdu valdyti kryptinius mikrofonus.
Šiuolaikiniuose nuotolinio valdymo pultuose įdiegtos pažangios funkcijos, todėl klausos aparatų valdymas tampa lengvas. Jie dažnai turi patogią sąsają su aiškiais mygtukais ir intuityviomis piktogramomis. Kai kuriuose nuotolinio valdymo pultuose galima nustatyti keletą programų nustatymų, todėl naudotojai gali pritaikyti klausos aparatus pagal skirtingas aplinkas, pavyzdžiui, tyliuose kambariuose, triukšminguose restoranuose ar lauke vykstančiuose susibūrimuose.
Pagalbiniai klausymosi prietaisai (ALD)
Pagalbiniai klausymosi prietaisai, paprastai vadinami ALD, yra specializuoti įtaisai, kurie veikia kartu su klausos aparatais, kad pagerintų garso suvokimą sudėtingose klausymosi situacijose. ALD ypač naudingi aplinkoje, kurioje yra didelis foninis triukšmas arba toli esantys garsiakalbiai. Jie perduoda garsą tiesiai į klausos aparatus, sumažindami aplinkinio triukšmo poveikį ir užtikrindami, kad naudotojas aiškiai girdi numatytą garso šaltinį.
Rinkoje yra įvairių tipų ALD. FM sistemos plačiai naudojamos švietimo įstaigose, kai kalbėtojas dėvi mikrofoną, o garsas belaidžiu ryšiu perduodamas į mokinio klausos aparatus. Kita vertus, kilpinės sistemos naudoja elektromagnetinius laukus garso signalams siųsti į klausos aparatus, kuriuose įrengta telecikle (T-cikle). Ši technologija dažniausiai naudojama teatruose, maldos namuose ir viešosiose erdvėse.
Išmaniųjų telefonų programėlės klausos aparatų naudotojams
Šiame skaitmeniniame amžiuje išmanieji telefonai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, tas pats pasakytina ir apie klausos aparatų naudotojus. Daugelis klausos aparatų gamintojų siūlo specialias išmaniųjų telefonų programėles, leidžiančias naudotojams prijungti klausos aparatus prie telefonų per „Bluetooth”. Šios programėlės suteikia daugybę funkcijų ir ypatybių, todėl naudotojai gali visiškai valdyti savo klausos aparatus.
Naudodamiesi išmaniojo telefono programėlėmis naudotojai gali reguliuoti garsumo lygį, keisti klausos aparatų programas ir tiksliai suderinti nustatymus, kad jie atitiktų jų pageidavimus. Kai kuriose programėlėse yra net geografinio žymėjimo funkcijos, kai konkretūs klausos aparato nustatymai automatiškai pritaikomi atsižvelgiant į naudotojo buvimo vietą. Be to, naudotojai gali gauti svarbius pranešimus tiesiai į savo klausos aparatus, todėl dar patogiau palaikyti ryšį.
Kiti klausos aparatų priedai
Be nuotolinio valdymo pultelių, ALD ir išmaniųjų telefonų programėlių, yra keletas kitų priedų, kurie dar labiau pagerina klausos aparato naudojimo patirtį. Klausos aparatų priežiūros priemonės yra būtinos, kad prietaisai būtų optimalios būklės. Valymo rinkiniai, vaško apsaugos ir oro sausintuvai padeda užtikrinti klausos aparatų ilgaamžiškumą ir veikimą.
Mėgstantiems muziką ir pramogas, su klausos aparatais suderinamos ausinės ir ausų krapštukai keičia žaidimo taisykles. Šie priedai leidžia naudotojams mėgautis aukštos kokybės garsu, nepakenkiant klausos aparato naudojimui.
Be to, klausos aparatų papuošalai ir aksesuarai suteikia asmeniškumo ir stiliaus. Klausos aparatų naudotojai gali rasti įvairių dekoratyvinių pakabukų, lipdukų ir dangtelių, kurie suteiks jų prietaisams puošnumo ir leis jiems jaustis labiau kaip aksesuarui nei medicinos prietaisui.
Tinkamų priedų pasirinkimas
Renkantis klausos aparatų priedus, būtina atsižvelgti į suderinamumą su savo klausos aparato modeliu. Skirtingi gamintojai ir modeliai gali turėti specifinių priedų, kurie geriausiai tinka jų prietaisams. Kreipdamiesi profesionalaus audiologo ar klausos priežiūros specialisto patarimo, galite užtikrinti, kad pasirinksite priedus, atitinkančius jūsų poreikius ir pageidavimus.
Susisiekite konsultacijai su profesionalais www.geraklausa.lt