Išmokti apsiginti privalo kiekvienas. Tačiau galima pastebėti, jog pradėję savigynos kursus žmonės dažnai toliau domisi įvairiais kovos menais ir pradeda į tai žiūrėti rimčiau. Neretai tai dėl to, jog kovos menai iš tikrųjų gali sudominti bet ką. Jie ne tik gali pakeisti gyvenimo būdą, bet ir kokybę. Dažnai žmonės dėl vienokio ar kitokio sporto ne tik meta rūkyti, bet ir atsisako alkoholio bei maitinasi sveikai. Kovos menai nėra išimtis. Jie reikalauja gero fizinio pasiruošimo, todėl bet kuris užsiimantis kovos menais nori ne tik būti stiprus, bet ir sveikas. Todėl nenuostabu, jog vis daugiau žmonių domisi kovos menais ir keičia gyvenimo būdą.
Kuriuos kovos menus pasirinkti?
Kadangi kovos menų yra daugybę neretai tampa sudėtinga nuspręsti, kurie iš jų bus tinkamiausi. Jei norite tinkamai pasirinkti, siūlome pasidomėti kovos menų kryptimis. Nemažai informacijos apie kovos menus bei skirtingas jų sritis rasite čia: Pankration.lt. Ši informacija padės jums ne tik nuspręsti, kokius kovos menus pasirinkti, bet ir suprasti, ko reikia norint jais užsiimti bei kaip pradėti.
Mokytis savarankiškai ar kreiptis į mokytojus?
Kai kuriems kyla klausimas, gal galima mokytis kovos menų savarankiškai? Kadangi internete galima rasti pamokų, tai atrodo gana realu. Visgi ne taip realu, žinant, kiek iš tikrųjų vargo trunka, kol išmokstama vien tik bazinių duomenų, neturint gero mokytojo. Jei mokytojas mokys jus nuotoliniu būdu ir dar netiesiogiai, tuomet savaitės kursą mokysitės mėnesius, o kartais net metus. Jei norite išmokti greičiau, turėtumėte kreiptis į mokytojus, kurie padės ne tik pažinti kovos menus, bet ir visko išmokti.
Per kiek laiko išmokstama kovoti?
Kiekvienas mokosi skirtingais, todėl neverta sakyti, jog yra bendras laikas, per kurį galima išmokti kovos menų. Kai kuriems reikia kelių mėnesių, jog išmoktų pagrindus, kitiems reikia mokytis kelerius metus, o kartais net ilgiau. Tai priklauso nuo žmogaus pasiruošimo, požiūrio ir motyvacijos. Kai kuriais atvejais žmonės net ir per daug metų neišmoksta, jei nesistengia.